HomeÚvod

Aby ste videli svet taký, aký v skutočnosti je.

Profesionálne hardvérové kalibrovanie monitorov
a zobrazovacích zariadení.

Tlačiareň - Ikona Monitor - Ikona Projektor - Ikona

Kalibrovanie .com

Kto vlastne sme, prečo to robíme a ako sme sa k tomu dostali...

Kalibrovanie.com
...je projekt zameraný na kalibrovanie zobrazovacích zariadení, monitorov, notebookov, projektorov / profilovanie tlačiarní.

Sme malá skupinka nadšených odborníkov, ktorí kalibráciu berú ako potešenie, výzvu a v neposlednom rade aj možnosť spoznávania profesionálov z rôznych fotografických, grafických, tlačiarenských a marketingových odborov, ktorým zároveň pomáhame v prosperujúcej práci našimi precízne prevednými službami, ochotným poradenstvom a fanatickou podporou.

Prečítajte si o nás viac...

Kliknite na niektorú z nasledujúcich tém a prečítajte si o našej práci viac.

Čo
Kalibrujeme ?

Presná hardvérová kalibrácia LCD aj CRT monitorov a projektorov do rôznych špecifických prostrdedí na základe konkrétnej požiadavky klienta.
[Viac...]

Prečo
Kalibrujeme ?

Kalibrácia zobrazovacieho zariadenia je potrebná a nutná pre presné farebné podanie a pre nastavenie určitého, resp. špecifického farebného prostredia.
[Viac...]

Pre koho
Kalibrujeme ?

Kalibrácia monitora je nezanedbateľným faktorom pri práci s fotografiami, grafikou, tlačovinami, vizualizáciami. Ale je ľahko dostupná pre každého užívateľa.
[Viac...]

Ako
Kalibrujeme ?

Všetky zariadenia kalibrujeme na profesionálnej technickej úrovni a každú kalibráciu prispôsobujeme špecifickým nárokom klientov a ich pracovným požiadavkám.
[Viac...]

S čím
Kalibrujeme ?

Kalibrujeme so špeciálnym hardvérom a softvérom od renomovanej značky Datacolor, pričom do toho vkladáme naše dlhoročné skúsenosti s problematikou.
[Viac...]

Cenník
Kalibrovania

Napriek dlhoročným skúsenostiam v oblasti kalibrovania vašich monitorov a širokej pôsobnosti na trhu si dodnes držíme bezkonkurenčné a nízke ceny.
[Viac...]

Referencie

Skromný výber referencií a spokojných zákazníkov:

  • Allianz, Bratislava - sídlo poisťovne
  • VZP (Všeobecná zdrav. poisť.) Bratislava - sídlo poisťovne
  • TV JOJ (agentúra NUNEZ NFE) Bratislava - relácia "V siedmom nebi"
  • P.M.P. TLAČIAREŇ Bratislava - tlačiareň
  • FOCESA, Šaľa - reklamné a fotografické štúdio
  • Jozef Keppert, Galanta - uznávaný slovenský fotograf
  • Robert Fojtík, Bánovce - uznávaný slovenský fotograf
  • KOMES a.s., Martin - reklamná a grafická spoločnosť

Okrem významných klientov na Slovensku sme kalibrovali tiež v Rakúsku, Česku, Maďarsku.

FAQ

...alebo čo zákazníkov často zaujíma. Otázky a odpovede.

FAQ - Ilustračná foto

Potrebujem kalibrovať môj drahý IPS panel ?

- Žiadny monitor nieje dokonalý. Dokonca niesú rovnaké ani dva monitory toho istého typu a toho istého výrobcu. Je pravdou, že drahé, profi monitory sú už od výroby veľmi dobre nastavené a podanie farieb majú perfektné - ale keď Vám fakt záleží na dokonalosti Vášho prístroja zobrazenia, tak táto drobná investícia Vás posunie na najvyšší level. Okrem toho však platí, že osvetlenie miestnosti a prostredie, v ktorom pracujete sa vždy líši a aj vďaka takýmto vplivom má Váš monitor vždy iné podanie a môže v konečnom dôsledku skreslovať.

FAQ - Ilustračná foto

Oplatí sa môj starý monitor kalibrovať ?

- V zásade platí jedno pravidlo: čím starší a menej kvalitný monitor, tým vačší je výsledný rozdiel. Práve na starých monitoroch najskôr vidieť rozdiel pred- a po- kalibrácii. Nieje pravda, že starý monitor sa neoplatí, alebo nieje možné nakalibrovať. Práve z tých starších monitorov sa dajú vykúzliť ozajstné viditeľné výsledky. Nieste hneď nutení kupovať drahý, profesionálny IPS panel - stačí dobre nastaviť svoje staré LCD-čko, alebo dokonca CRT. (kalibrovali sme veľa starých, resp. lacných monitorov a výsledok potešil ako nás, tak aj majiteľov)

Viac otácok a odpovedí si môžete prečítať tu...

Blog

Prečítajte si zaujímavé články zo sveta kalibrovania a kalibrácie:

AdobeRGB alebo sRGB ?

AdobeRGB alebo sRGB ?

AgobeRGB, sRGB, ProPhotoRGB, atď… Kto sa v tom má vyznať ? V tomto krátkom článku skúsim trochu objasniť problematiku okolo tejto témy, pretože poslednú dobu sa ohľadne tejto veci často stretávam s otázkami od rôznych ľudí. – Aký je rozdieľ medzi AdobeRGB a sRGB ? – Ktorý farebný profil mám používať ? – Prečo mi nestačí jeden farebný profil ? Nechcem tu rozpisovať rozsiahly, profesionálny popis problematiky farebných profilov – chcel by som len trochu priblížiť túto vec laickej verejnosti. [čítať viac…]

Kalibrácia monitora bez sondy (kolorimetru) ?

Kalibrácia monitora bez sondy (kolorimetru) ?

Ako sa dá kalibrovať monitor bez sondy, alebo presnejšie bez kolorimetra ? Nie, v tomto článku nenájdete návod na tento postup. A obávam sa, že na toto návod nenájdete nikde. Potulkami po internete som sa stretol s veľa dopytmi, kde ľudia hľadali práve návody, ako si vlastnoručne, voľným okom kalibrovať monitor. Natrafil som na všelijaké pomocné obrázky, postupy, návody… No musím uznať, že väčšina z týchto “kalibračných” materiálov sú nepoužiteľné zdrapy, od autorov, ktorí by v prvom rade asi potrebovali [čítať viac…]

Kalibrácia starého monitora ? Dôvod ?

Kalibrácia starého monitora ? Dôvod ?

Na začiatok si položme niekoľko kontrolných otázok: Vlastníte starého veterána – CRT monitor, alebo starší typ LCD obrazovky ? Nestihli ste si zatiaľ zaobstarať lepší monitor ? Oplatí sa robiť kalibrácia na týchto starých zariadeniach ? Dá sa získať zo starého rozladeného monitora pekný obraz a dôveryhodné farby ? Je Vám niektorá z týchto otázok blízka, alebo povedomá ? To je fajn, lebo Vás možno poteším… :) Ak ste majiteľom staršieho monitora a zrovna sa nechystáte meniť za novší, resp. [čítať viac…]

Zanedbávaný Brightness (Jas)

Zanedbávaný Brightness (Jas)

“Robme veci naplno !” – zlaté pravidlo, ktoré ovšem nemusí byť vždy tou najsprávnejšou voľbou… Alebo stručný článok o jase monitoru a jeho nastavení. V článku sa pokúsim rozobrať trochu problematiku, alebo aj fakty okolo nastavenia jasu monitorov. Veľmi často sa stretávam poslednú dobu s podivným trendom – nazvime to skôr zlozvykom – okolo nastavenia jasu (brightness), kedy na monitoroch rôznych užívateľov nachádzam také hororové nastavenia hodnôt jasu, až mi to príde nepríjemné. Popíšme si o tom trochu v príkladoch… [čítať viac…]

Zistite o kalibrovaní monitorov a zobrazovacích zariadení viac: